ما در این مقاله قصد داریم نحوه حل ارور 0x104 برنامه Remote Desktop در ویندوز 10 رابه شما آموزش دهیم. تعدادی از کاربران گزارش داده‌اند که با ارور 0x104 برنامه Remote Desktop در ویندوز 10 مواجه هستند. در برخی موارد اتصال تنها زمانی برقرار می‌شود که هر دو کامپیوتر خیلی به هم نزدیک باشند.

این ارور می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد چونکه بسیاری از افراد سراسر جهان نیاز به دسترسی از راه دور به سرورهای کاری خود دارند تا بتوانند داده‌ها را جمع آوری کنند و به داده‌های شرکتی دسترسی پیدا کنند.

در برخی موارد دیگر کاربران سعی دارند به صورت از راه دور به سرورها وصل شوند و این اتصال اینترنتی ضعیف آنها است که آنها را ناکام می‌گذارد. در ادامه ما بهترین روش‌های حل ارور 0x104 برنامه Remote Desktop در ویندوز 10 را به شما آموزش خواهیم داد.

Remote desktop چیست؟

Remote desktop یک برنامه یا قابلیت سیستم عامل است که به یک کاربر اجازه می‌دهد تا به کامپیوتر دیگری که در یک موقعیت مکانی متفاوت است متصل شود، دسکتاپ کامپیوتر را مشاهده کند و تعاملاتی را انجام دهد. افرادی که از ریموت دسکتاپ استفاده می‌کنند می‌توانند کارهای مختلفی (از جمله موارد زیر) را انجام دهند:

  • دسترسی به کامپیوتر محل کار هنگام مسافرت و یا از خانه
  • دسترسی به کامپیوتر خانه از مکان‌های دیگر
  • حل مشکل کامپیوتر از راه دور
  • انجام کارهای مدیریتی
  • نشان دادن فرآیندی در سیستم به افراد دیگر

پروتکل‌های Remote desktop

یک اتصال ریموت دسکتاپ متکی بر چند پروتکل می‌باشد که از این میان می‌توان به پروتکل Remote Desktop Protocol (RDP), virtual network computing (VNC)، فناوری NX و Independent Computing Architecture (ICA) اشاره کرد.

 نرم افزار دسترسی ریموت دسکتاپ

نرم افزار Remote desktop در اکثر سیستم عامل‌ها و پلت فرم‌ها وجود دارد ( از جمله دستگاه‌های محاسباتی). مایکروسافت و اپل هر کدام محصولی به نام Remote desktop دارند. سایر محصولات ریموت دسکتاپ شامل Citrix XenApp, CrossLoop, Jaadu (برای iPhone و iPod Touch)، GoToMyPC, pcAnywhere می‌باشد.

بررسی پورت 3389 در فایروال برای حل ارور 0x104 برنامه Remote Desktop

پورت 3389 باید روی هر دو کامپیوتر باز باشد چونکه توسط Remote Desktop استفاده می‌شود. برای محافظت از سیستم خود از کاربران مخرب مطمئن شوید که پورت 3389 فقط به صورت داخلی باز است.

در ویندوز روی دکمه Start کلیک کنید و عبارت Remote settings را در کادر جستجو وارد کنید از نتایج ظاهر شده System را انتخاب کنید. حالا پنجره ای برای شما باز می‌شود از سمت چپ گزینه Remote settings را کلیک کنید.

نحوه حل ارور 0x104 برنامه Remote Desktop در ویندوز 10

به سربرگ Remote بروید و گزینه Allow remote connections to this computer را انتخاب کنید. دکمه OK را کلیک کنید.

نحوه حل ارور 0x104 برنامه Remote Desktop در ویندوز 10

حالا دوباره دکمه Start ویندوز را کلیک کنید و اینبار عبارت Control Panel را تایپ کنید. وارد کنترل پنل شوید و Windows Firewall را انتخاب کنید.در پنجره باز شده از سمت چپ گزینه Advanced settings را انتخاب کنید.

نحوه حل ارور 0x104 برنامه Remote Desktop در ویندوز 10

حالا از سمت چپ Inbound Rules را انتخاب کنید و مطمئن شوید در پنل وسط گزینه Remote Assistance (RA Server TCP-In) فعال شده است. از پنل سمت راست Properties را انتخاب کنید و مطمئن شوید که پورت 3389 باز است.

  • بیشتر بخوانید: رفع پیغام خطای Not Responding ویندوز با 7 روش ساده و کاربردی

نحوه حل ارور 0x104 برنامه Remote Desktop در ویندوز 10

 استفاده از یک نوع پروفایل شبکه برای حل ارور 0x104 برنامه Remote Desktop

در نوار ابزار و نزدیک ساعت آیکن شبکه را کلیک کنید و شبکه ای را برای اتصال انتخاب کنید و روی Properties کلیک کنید. از پنجره Settings برای همه کامپیوترها Public یا Private را انتخاب کنید و بررسی کنید که آیا مشکل شما حل شده است یا نه.

بررسی کنید که آیا همه کامپیوترها از یک نوع پروفایل شبکه استفاده می‌کنند

در PowerShell اسکن SFC را اجرا کنید

دکمه ویندوز و X را با هم فشار دهید و PowerShell (Admin) را انتخاب کنید و دستور /sfc scannow را وارد و اینتر کنید. منتظر بمانید تا فرآیند کامل شود و بعد مشکل ریموت دسکتاپ خود را دوباره چک کنید.

در PowerShell اسکن SFC را اجرا کنید