همانطور که می‌دانید برای بروزرسانی و آپدیت ویندوز باید از ابزار داخلی تعبیه شده در سیستم عامل که Windows Update نام دارد استفاده کنیم. اما اگر این ابزار برای شما کار نکند چه؟ اگر ویندوز بروزرسانی نمی‌شود یا برخی از آپدیت‌های ویندوز را مشاهده نمی‌کنید روش‌های جایگزینی برای نصب بروزرسانی‌های ویندوز وجود دارد که امروز در فروشگاه نارستان قصد داریم در مورد آنها صحبت کنیم.

اولین روشی که امروز در مورد آن صحبت خواهیم کرد بروزرسانی ویندوز از طریق برنامه‌های جانبی می‌باشد. گرچه این برنامه‌ها توسط مایکروسافت ساخته نشده‌اند اما می‌توانند بروزرسانی‌های صحیح را مستقیما ارائه دهند بنابراین جای نگرانی نیستف این برنامه‌ها کار می‌کنند. این برنامه‌های آپدیت ویندوز برنامه هایی هستند که روی سیستم خود اجر ا می‌کنید و هر کونه بروزرسانی از دست رفته را اسکن می‌کند و سپس یک روش فوق العاده ساده برای نصب این آپدیت‌های ویندوز را ارائه می‌دهد.

آموزش 3 روش بروزرسانی ویندوز بدون استفاده از Windows Update

روش بعدی که توضیح خواهیم داد، نصب آپدیت ویندوز بدون ابزار داخلی Windows Update یا برنامه جانبی است، ما از خود سایت مایکروسافت استفاده می‌کنیم، این شرکت یک ابزار جستجو برای سافتن بروزرسانی‌ها دارد. این روش چندان ساده نیست چونکه باید بدانید که کدام آپدیت‌ها را از دست داده‌اید و اینکه کدام یک را باید دانلود کنید، اما هنوز هم بروزرسانی‌ها واقعا کار می‌کنند.

بروزرسانی‌های ویندوز حفره‌های امنیتی را اصلاح می‌کنند، هملکرد را بهبود می‌بخشند و قابلیت هایی را اضفه می‌کنند. همیشه بهتر است که همه آپدیت‌های ارائه شده را دریافت کنید تا سیستم شما در بهترین شرایط کند کند

نحوه آپدیت ویندوز با استفاده از برنامه جانبی OUTDATEfighter

OUTDATEfighter برنامه ای است که در بروزرسانی‌ها نرم افزار‌ها تخصص داد. این برنامه سیستم شما را برای هر گونه برنامه منسوخ اسکن می‌کند و روشی ساده برای بروزرسانی آنها به آخرین نسخه را ارائه می‌دهد. آنچه که این نرم افزار خاص را منحصر به فرد می‌کند این است که حتی ابزار Windows Update را برای بروزرسانی ویندوز اسکن می‌کند. کاری که شما باید انجام دهید این است که OUTDATEfighter را دانلود و نصب کنیدو این برنامه روی تمام سیستم عامل‌های ویندوز کار می‌کند اما ما آن را روی ویندوز 8 و 7 تست کردیم. برنامه را اجرا کنید و از سمت چپ Windows Update را انتخاب کنید. بعد از قسمت پایین Scan for update را انتخاب کنید.

نحوه آپدیت ویندوز با استفاده از برنامه جانبی OUTDATEfighter

صبر کنید تا تمام بروزرسانی‌های موجود در ویندوز در برنامه پیدا و لیست شود. بسته به سرعت سیستم شما و تعداد بروزرسانی‌های موجود این کار می‌تواند مدتی طول بکشد. بروزرسانی هایی که می‌خواهید نصب کنید را انتخاب کنید. برای نصب همه چیز در سربرگ Important Updates کادر کنار Name را انتخاب کنید و همین کار را برای بروزرسانی‌های اختیاری انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بروزرسانی‌های خاص می‌توانید روی (i) کنار هر کدام از بروزرسانی‌ها کلیک کنید.

نحوه آپدیت ویندوز با استفاده از برنامه جانبی OUTDATEfighter

Install Selected Windows Updates را انتخاب کنید و صبر کنید تا برنامه آپدیت‌های ویندوز را دانلود و نصب کند.  بعد از اتمام مرحله نصب بروزرسانی ها، سیستم خود را ریستارت کنید.

نحوه آپدیت ویندوز با استفاده از برنامه جانبی OUTDATEfighter

  • بیشتر بخوانید: نحوه حل خطای آپدیت ویندوز WU_E_AUCLIENT_UNEXPECTED با کد خطای 0x80243FFF

بروزرسانی ویندوز با استفاده از برنامه جانبی Windows Update MiniTool

یکی دیگر از برنامه‌های جانبی که برای نصب بروزرسانی‌های ویندوز می‌توانید از آن استفاده کنید برنامه Windows Update MiniTool است. با استفاده از این برنامه پیدا کردن آپدیت‌ها و نصب آنها هنوز کار بسیار ساده ای است. Windows Update MiniTool را دانلود کنید. فایل فشرده را باز کنید و دو فایلی که در داخل آن است را از حالت فشرده خارج کنید. اگر از نسخه 64 بیتی ویندوز استفاده می‌کنید فایل wumt_x64 در غیر این صورت از فایل wumt_x86 استفاده کنید.

Windows Update MiniTool

دکمه رفرش سمت چپ را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا برنامه Windows Update MiniTool تمام آپدیت‌های موجود را پیدا کنید.

Windows Update MiniTool

آپدیت هایی که می‌خواهید نصب کنید را انتخاب کنید. اگر اشاره گر ماوس خود را روی یکی از گزینه‌ها قرار دهید می‌توانید توضیحات آن را ببینید، که می‌تواند در تعیین نیاز شما کمک کند.

Windows Update MiniTool

دکمه دانلود که در سمت چپ برنامه است را انتخاب کنید. حتما فلشی که زیر آن یک خط است را انتخاب کنید (گزینه سوم از سمت چپ). گزینه دوم فقط برای دانلود بروزسانی‌ها است و نه نصب آنها. صبر کنید تا برنامه بروزرسانی‌ها را دانلود و نصب کند. Windows Update MiniTool بعد از بروزرسانی سیستم شما را مجددا اسکن می‌کند تا سایر بروزرسانی‌های مورد نیاز خود را پیدا کنید.

Windows Update MiniTool

نحوه آپدیت ویندوز با استفاده از وب سایت مایکروسافت

مایکروسافت یک ابزار جایگزین Windows Update  را ارائه می‌دهد اما استفاده از آن چندان ساده نیست. به جای اسکن سیستم خود برای بروزرسانی ها؛ باید Microsoft Update Catalog را دانلود کنید تا به صورت دستی آپدیت‌های ویندوز را دانلود کنید. Microsoft Update Catalog شامل بروزرسانی‌های درایورها و بروزرسانی نرم افزار‌ها است. برای استفاده از این برنامه، فقط آپدیت‌های مورد نیاز خود را جستجو کنید و بعد آنها را دانلود و نصب کنید.

  • به Microsoft Update Catalog مراجعه کنید.
  • فایلی که می‌خواهید دانلود کنید را سرچ کنید.
  • گزینه Download کنار هر آیتم را انتخاب کنید.

نحوه آپدیت ویندوز با استفاده از وب سایت مایکروسافت

برای شروع، لینک موجود در پنجره باز شده را انتخاب کنید.

نحوه آپدیت ویندوز با استفاده از وب سایت مایکروسافت

فایل دانلود شده را برای باز کنید و آن را نصب کنید. اگر شما باید چند آپدیت ویندوز را به صورت همزمان نصب کنید استفاده از Microsoft Update Catalog ایده خوبی نیست چونکه باید تک تک فایل‌ها را دانلود و بعد به صورت دستی نصب کنید. دو برنامه جانبی آپدیت ویندوز که در بالا توضیح دادیم برای دانلود همزمان چند فایل به مراتب بهتر است و به شما این اطمینان را می‌دهد که هر بار که ویندوز آپدیت می‌شود همه بروزرسانی‌های لازم را دریافت می‌کنید.