آموزش نحوه دانلود کردن ویدیو و اضافه کردن زیرنویس به فیلم

آموزش نحوه دانلود کردن ویدیو و اضافه کردن زیرنویس به فیلم

آموزش نحوه دانلود کردن ویدیو و اضافه کردن زیرنویس به فیلم

از آنجا که  سرگرم شدن از موانع زبانی عبور می کند، اکثر مردم برای سرگرمی به تماشای فیلم و برنامه های تلویزیونی با زبان های خارجی می کنند و در نتیجه هر روزه تقاضا برای زیرنویس های با کفیت افزایش پیدا می کند. زمانی که شما قادر به پیدا کردن نسخه دوبله شده فیلم ها نیستید زیرنویس ها به شما کمک می کنند تا پیام فیلم را درک کنید. برای افرادی که می خواهند به فیلم هایی که دانلود کرده اند زیرنویس اضافه کنند ما آموزش امروز را تدارک دیده ایم. برای موفق شدن در این زمینه کافیست مراحل آموزش نحوه دانلود کردن ویدیو و اضافه کردن زیرنویس به فیلم را دنبال کنید.

نحوه دانلود زیرنویس های فیلم

برای شروع شما باید نحوه دانلود زیرنویس فیلم ها و اینکه کجا می توان این زیرنویس ها را پیدا کرد را یاد بگیرید. اپرچه می توان از گوگل استفاده کرد و برای هر فیلمی که می خواهید تماشا کنید زیرنویس پیدا کنید اما احتمال زیادی وجود دارد که به یک سایت ویروسی وارد شوید و دچار بد افزارها شوید. برای جلوگیری از این امر می توانید به وب سایت های زیر بروید:

Subscene

Subscene یکی از سایت هایی است که می توانید زیرنویس فیلم ها و نمایش های تلویزیونی را در آن پیدا کنید. شما محدویتی در دانلود زیر نویس ها ندارید و تعداد زیادی از زبان ها را پشتیبانی می کند. بنابراین مهم نیست که شما در کجای این کره خاکی هستید به احتمال زیاد می توانید زیرنویس های فیلم را به زبان مادری خود پیدا کنید.

زبانهای موجود: عربی ، آلبانیایی ، ارمنی ، آذربایجانی ، باسک ، بلاروس ، بنگالی ، بوسنیایی ، پرتغالی برزیل ، بلغاری ، برمه ، کاتالان ، چینی ، کرواتی ، چک ، دانمارکی ، هلندی ، انگلیسی ، اسپرانتو ، استونیایی ، فارسی ، فرانسوی ، گرجی ، آلمانی ، یونانی ، گرینلند ، عبری ، هندی ، مجارستانی ، ایسلندی ، اندونزیایی ، ایتالیایی ، ژاپنی ، کانادایی ، کره ای ، کردی ، لتونی ، لیتوانیایی ، مقدونی ، مالایی ، مالایی ، مالایی ، مانیپوری ، مغولی ، نروژی ، پشتو ، لهستانی ، لهستانی ، پرتغالی ، پنجابی ، رومانیایی ، روسی ، صربی ، سونامی ، اسلواکیایی ، اسلوونیایی ، سومالی ، اسپانیایی ، سودانی ، سواحیلی ، سوئدی ، تاگالوگ ، تامیل ، تلوگو ، تایلندی ، ترکی ، اوکراینی ، اردو ، ویتنامی ، یوروبایی

Open Subtitles

در صورت پیدا نگردن زیرنویس فیلم مورد نظر خود در Subcene می توانید به سایت Open Subtitles که مجموعه گسترده ای از زیرنویس ها را به چند زبان ارائه می دهد مراجعه کنید. وقتی که این سایت را با Subcene مقایسه کنید متوجه می شوید که Open Subtitles دارای رابط کاربری مدرن تری است که به راحتی امکان جستجو را در اختیار شما قرار می دهد و وب سایت حتی به شما این امکان را می دهد با جستجوی زیرنویس ها به سادگی یا کشیدن و رها کردن فایل ویدیویی که نیاز به زیرنویس دارد جستجو را انجام دهید. با این حال تعداد زبان های پشتیبان شده در این سایت کمتر می باشد.

آموزش نحوه دانلود کردن ویدیو و اضافه کردن زیرنویس به فیلم

زبانهای موجود:  انگلیسی ، پرتغالی ، پرتغالی برزیل ، هلندی ، فرانسوی ، چینی ، اسپانیایی ، ایتالیایی ، لهستانی ، کره ای ، ترکی ، عربی ، گالیسی ، بلغاری ، چک ، نروژی ، رومانیایی ، اسلواکی ، آلمانی ، اوکراینی ، فارسی ، دانمارکی ، فنلاندی ، ویتنامی ، عبری ، تایلندی ، تاگالوگ ، یونانی ، مجارستانی ، اکسیتیایی ، اندونزیایی ، ازبکی ، کاتالان ، روسی ، ایسلندی ، سوئدی ، آبخازی ، ژاپنی ، کرواتی ، صربی ، مالایی ، استونیایی ، خمر ، گرجی ، مقدونی ، آلبانیایی ، اسلوونیایی ، سینالیسی ، اردو ، باسک ، بنگالی ، آذربایجانی ، هندی ، اسپرانتو ، برتون ، بورسیایی

اگر به طور اتفاقی زیرنویس های فیلم مورد نظر خود را در دو سایت بالا پیدا نکردید می توانید از سایت های TV Subtitles, Movie Subtitles و SubsMax استفاده کنید. با این حال ما این سایت ها را مانند دو سایت قبلی توصیه نمی کنیم چونکه دارای تبلیغات و لینک های گمراه کننده هستند که در صورت عدم دقت ممکن است شما را به وب سایت مخربی هدایت کنند.

نحوه دانلود زیرنویس فیلم از یوتیوب

تعداد زیادی از فیلم های یوتیوب دارای زیرنویس هستند. در صورتی که قصد دارید زیرنویس یک فیلم یوتیوب را دانلود کنید کافیست لینک ویدیوی فیلم را در SaveSubs کپی پیست کنید و دکمه ‘Extract & Download را کلیک کنید تا بلافاصله زیرنویس فیلم یوتیوب برای شما دانلود شود. این وب سایت همچنین به کاربران این امکان را نی دهد تا قبل از دانلود زیرنویس آنها را ترجمه کنند و این زمانی که زیرنویس فیلم به زبان مادری شما نیست کاملا کاربرد دارد. نکته جالبی که در مورد SaveSubs وجود دارد این است که فیلم های آپلود شده در سایت هایی مانند Facebook, Dailymotion و Vimeo را پشتیبانی می کند و این بدان معناست که با کپی پیست کردن فیلم های موجود در این سایت ها می توانید زیرنویس فیلم ها را دانلود کنید.

آموزش نحوه دانلود کردن ویدیو و اضافه کردن زیرنویس به فیلم

نحوه اضافه کردن زیرنویس دانلود شده به فیلم

بعد از اینکه موفق شدید زیرنویس فیلم مورد نظر خود را دانلود کنید، می توانید زیرنویس را به فیلم اضافه کنید، در ادامه نحوه اضافه کردن زیرنویس به فیلم در ویندوز، مک، اندروید را یاد خواهید گرفت.

اضافه کردن زیرنویس به فیلم در ویندوز و با کمک VLC Media Player

اکثر کاربران ویندوز برنامه VLC Media Player را روی سیستم خود دارند چونکه یکی از محبوبترین و مشهورترین پلیرهای ویندوز است. اگر شما هم جزو کاربرانی هستید که از VLC Media Player استفاده می کند می توانید مراحل زیر را برای اضافه کردین زیرنویس به ویدیو را دنبال کنید:

فیلمی که می خواهید در VLC پخش کنید را باز کنید و در صفحه اصلی برنامه سربرگ Subtitle را کلیک کنید. در منوی کرکره ای گزینه Add Subtitle File را کلیک کنید و بعد فایل زیرنویس دانلود شده را انتخاب کنید. اگر فایل زیرنویس را با پسوند.str دانلود کرده باشید حالا باید زیرنویس به فیلم اضافه شده باشد. در صورتی که فایل زیرنویس دارای تراک های چند زبانه است شما می توانید با کلیک روی گزینه Sub Track در منوی کرکره ای بین تراک های موجود سوئیچ کنید.

آموزش نحوه دانلود کردن ویدیو و اضافه کردن زیرنویس به فیلم

آموزش اضافه کردن زیرنویس در مدیا پلیر MPC-HC در ویندوز

فایل ویدیویی که می خواهید در MPC-HC Media Player پخش کنید را باز کنید و در صفحه اصلی سربرگ File را کلیک کنید. گزینه Subtitles را از منوی کرکره ای انتخاب کنید و بعد روی Load Subtitles کلیک کنید به مسیری که فایل زیرنویس را دانلود کرده اید بروید و فایل زیرنویس دانلود شده را انتخاب کنید. باز هم اگر فایل زیرنویس را با پسوند مناسب دانلود کرده باشید زیرنویس بلافاصله شروع به نمایش در فیلم پخش شده می کند. اگر تراک زیرنویس مناسب را دانلود نکرده باشید خود پلیر دارای گزینه داخلی است که به شما امکان دانلود تراک زیرنویس را می دهد.

آموزش نحوه دانلود کردن ویدیو و اضافه کردن زیرنویس به فیلم

نحوه اضافه کردن زیرنویس دانلود شده به فیلم با VLC Media Player در مک

VLC Media Player یک گزینه دستی کاربردی دارد که به شما این امکان را می دهد در خود برنامه زیرنویس ها ر دانلود کنید. در حالی که فایل ویدیو در حال پخش است در نوار منو روی VLC کلیک کنید بعد به Extensions بروید و VLsub را کلیک کنید. VLC به طور خودکار نام فایل ویدیویی را تشخیص می دهد اما درصورت نیاز می توانید آن را تغییر دهید. بعد از تغییر روی Search by name کلیک کنید. حالا زیرنویس ها برای فیلم نشان داده می شود، زیرنویس مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی Download selection کلیک کنید. حالا زیرنویس دانلود می شود و به طور خودکار به فیلم اضافه می شود.

 چگونه در مک با استفاده از VLC Media Player به فیلم زیرنویس اضافه کنیم؟

در صورتی که زیرنویس یک فیلم را دانلود کرده اید می توانید به صورت دستی آنها را در VLC به فیلم اضافه کنید. برای انجام این کار فایل ویدیویی مورد نظر خود را در VLC باز کنید و در نوار منو روی Subtitles کلیک کنید. از منوی کرکره ای Add Subtitle File را انتخاب کنید و فایل زیرنویس دانلود شده را انتخاب کنید. با دنبال کردن این مراحل ساده می توانید زیرنویس ها را به فیلم ها اضافه کنید. درست مانند VLC ویندوز اگر فایل زیرنویس دارای چند تراک می باشد می توانید تراک های زیرنویس را تغییر دهید. علاوه بر این شما می توانید اندازه، رنگ متن، مات بودن پس زمینه، رنگ پس زمینه و غیره را تنظیم کنید.

اضافه کردن زیرنویس به فیلم در مک و با استفاده از مدیا پلیر MPV

اضافه کردن زیرنویس در MPV media player کمی متفاوت تر از اضافه کردن زیرنویس در VLC است. برای اضافه کردن زیرنویس در MPV باید مطمئن شدید که فایل زیر نویس دارای نامی مشابه با فایل ویدیویی است و هر دو فایل در یک پوشه ذخیره شده اند. بعد از انجام این کار پلیر MPV به طور خودکار زیرنویس را به فیلم اضافه می کند. جالب است که این روش در VLC کار می کند اما تنها روشی است که در MPV پلیر می توان انجام داد چونکه گزینه دستی برای این کار وجود ندارد.

نحوه اضافه کردن زیرنویس در برنامه VLC Media Player اندروید

VLC Media Player حتی از اندروید پشتیبانی می کند. برای اضافه کردن زیرنویس، وقتی فایل ویدیویی را در VLC پخش می کنید روی آیکن Speech کوچکی که در سطر پایین ظاهر می شود تپ کنید و روی Download subtitles ضربه بزنید. حالا VLC زیرنویس فیلم را جستجو می کند و آنها را به طور خودکار به فیلم اضافه می کند.

آموزش نحوه دانلود کردن ویدیو و اضافه کردن زیرنویس به فیلم

نحوه اضافه کردن زیرنویس در اندروید با استفاده از برنامه VLC Media Player

فیلمی که می خواهید را در VLC پخش کنید را باز کنید و روی آیکن Speech تپ کنید. از منو Select subtitle file را انتخاب کنید و فایل زیرنویس خود را انتخاب کنید. حالا باید فایل زیرنویس به فیلم اضافه شود.

نحوه دانلود زیرنویس فیلم ها در MX Player اندروید

یکی از پلیرهای محبوب اندروید MX Player است که می توان در آن به صورت مستقیم زیرنویس ها را در داخل برنامه جستجو و دانلود کرد. برای انجام این کار روی آیکن سه نقطه در سمت راست ضربه بزنید و Subtitle را انتخاب کنید. حالا Online Subtitles را انتخاب کنید و در منوی بعدی Search را تپ کنید. MX Player بر اساس نام فیلم زیرنویس ها را جستجو می کند اما می توانید یک عبارت جستجوی دلخواه را وارد کنید. بعد از انجام این کار فقط روی OK تپ کنید. MX Player مجموعه زیرنویس های موجود را برای فیلم نشان می دهد. خیلی ساده می توانید زیرنویس خود را انتخاب کنید و روی Download تپ کنید تا زیرنویس دانلود و به فیلم اضافه شود.

 نحوه اضافه کردن زیرنویس ها به فیلم در MX Player در اندروید

اگر در حال حاضر فایل زیرنویس را در دستگاه اندروید خود را دانلود گرده اید می توانید خیلی ساده در برنامه MX Player آن را به فیلم اضافه کنید. فیلمی که می خواهید را در MX Player باز کنید و روی دکمه منو که در گوشه بالا سمت راست است تپ کنید. از منوی کرکره ای Subtitle را انتخاب کنید و بعد از منو Open را انتخاب کنید و فایل زیرنویس خود را در دستگاه خود انتخاب کنید. اگر می خواهید زیرنویس های مرتبط را داملود کنید روی Online subtitles ضربه بزنید. برای جستجوی تراک های زیرنویس موجود گزینه Search را در بخش Online subtitles انتخاب کنید.

آموزش نحوه دانلود کردن ویدیو و اضافه کردن زیرنویس به فیلم

نظرات بازدیدکنندگان