نحوه پیدا کردن سریعترین DNS و بهینه سازی سرعت اینترنت

نحوه پیدا کردن سریعترین DNS و بهینه سازی سرعت اینترنت

نحوه پیدا کردن سریعترین DNS و بهینه سازی سرعت اینترنت

گوگل برای کمک به سرعت مرور وب شما یک سرویس به نام Google Public DNS را ارائه داده است. این سرویس جایگزینی برای DNS ی که توسط ISP شما ارائه می شود و سایر سرویس های DNS عمومی مانند Open DNS است. کدام یک از این گزینه ها بهترین بهینه سازی سرعت اینترنت را به شما ارائه می دهند؟ خبر خوب این است که شما خودتان می توانید هر یک از این موارد را تست کنید. در شرایط ساده سرورهای DNS مترجم هایی هستند که نام وب سایت را به آدرس IP تبدیل می کنند. وقتی شما روی یک بوک مارک، هایپر لینک کلیک می کنید و حتی آدرس سایتی مانند WWW.NARESTAN.COM را در مرورگر خود وارد می کنید، مرورگر این نام را به سرور DNS ارسال می کند و به مسیریابی درخواست به آدرس IP مناسب کمک می کند. هنگامی که ISP شما اتصال اینترنتی خود را پیکربندی می کند آن را به سرویس DNS ارائه دهنده سرویس اینترنت خود تنظیم می کنید. با این حال شما می توانید از گزینه های دیگر استفاده کنیدهمانطور که Karl درOpen DNS به عنوان یک راه حل عالی فیلتر سازی محتوای وب کار می کند. بنابراین شما می توانید از Open DNS یا Google Public DNS جدید به جای ISP DNS خود استفاده کنید. اما چرا باید چیزی غیر از آنچه که ISP به صورت رایگان به شما می دهد را استفاده کنید؟ همانطور که می بینید Open DNS گزینه های فیلترسازی محتوای غنی شده ای را برای حفظ حریم خصوصی ارائه می دهد. Google Public DNS توسط خود گوگل مهندسی شده تا انیت بهتر و عملکرد سریعتر را ارائه دهد. با این حال به دلیل متغییرهای پیچیده درگیر شده، هیچ یک از گزینه های منفرد نمی توانند برای تمام اوقات مناسب باشند. پس چگونه می توانید متوجه شوید که DSN شما سریعترین سرعت را دارد. NameBench یک ابزار رایگان است که به شما کمک می کند تا سریعترین DNS را برای خود پیدا کنید.

معرفی NameBench

NameBench یک برنامه پرتابل است که نیازی به نصب ندارد و در سیستم عامل های مک، ویندوز و لینوکس کار می کند. NameBench یک تست بنچمارک را روی کامپیوتر شما اجرا می کند و یا از هیستوری مرورگر وب شما استفاده می کند و یا از مجموعه داده تست استاندارد شده برای پیدا کردن سرویس DNSی که سریعترین نتایج را برای موقعیت مکانی شما بر می گرداند را استفاده می کند.

شروع تست NameBench

قبل از اجرای NameBench مطمئن شوید که تمام برنامه هایی که از اینترنت استفاده می کنند را بسته اید. با این کار مطمئن می شوید که برنامه های دیگر تداخلی ایجاد نمی کنند و از پهنای باند شبکه شما استفاده نمی کنند. بعد از بستن برنامه ها، NameBench را اجرا کنید تا صفحه ای مانند زیر مشاهده بفرمایید. در شکل زیر Nameservers به شما بهترین سرورهای DNSی که در حال حاضر می توانید استفاده کنید را نشان می دهد. اگر شما علاقه ای به جزئیات فنی ندارید خیلی ساده روی دکمه Start Benchmark کلیک کنید. این تست بین 10 تا 20 دقیقه زمان می برد.

نحوه پیدا کردن سریعترین DNS و بهینه سازی سرعت اینترنت

 نتایج NameBench

 بعد از اینکه تست کامل شد، مرورگر شما باز می شود و نتایج به شما نمایش داده می شود. در بالاترین قسمت نتیجه اصلی نمایش داده می شود. در سمت راست می توانید سریعترین سرویس DNS که می توانید استفاده کنید را ببینید. برای تغییر پیکربندی DNS شما می توانید دستورالعمل های سایت oogle Public DNS را دنبال کنید و از پیکربندی های توصیه شده سایت استفاده کنید (به جای اینکه از Public DNS گوگل استفاده کنید).

نحوه پیدا کردن سریعترین DNS و بهینه سازی سرعت اینترنت

توضیح گزینه های NameBench

چک باکس اول ارائه دهندگان DNS عمومی مانند OpenDNS و UltraDNSرا در تست استفاده می کند.گزینه Include best available regional DNS services زمان پاسخ و سلامت بیش از 1000 سرور DNS را در سراسر دنیا تست می کند و می تواند شامل نزدیکتری DNS به شما هم که سریعترین سرعت را دارد نیز باشد. منوی کرکره ای Benchmark Data Source تعیین می کند که از هیستوری مرورگر شما برای تست استفاده شود یا مجموعه داده استاندارد شده 10 هزار وب سایت برتر اینترنت استفاده شود. بسیاری از این وب سایت ها دارای زبان خارجه هستند و شاید شما حتی آنها را ندیده باشید، این گزینه را به صورت پیش فرض باقی بگذارید تا هیستوری مرورگر شما برای تست استفاده شود. با استفاده از Benchmark Data Selection شما می توانید مجموعه تصادفی یا متوالی از وب سایت ها را از هیستوری مرورگر خود انتخاب کنید. حالت Weighted از اکثر هیستوری مروری اخیر شما استفاده می کند و برای اکثر کاربران بهترین گزینه می باشد. فیلد Number of tests تعداد درخواست هایی که به سرور ارسال می شود را نشان می دهد و باید بیشتر از 100 باشد (150 تا 200 مناسب است). اگر می خواهید تست بیش از یکبار انجام شود Number of runs را بزرگتر از یک قرار دهید.

جزئیات نتایج NameBench

سرورهای DNS تست شده

جدول زیر لیستی از سرورهای DNS را نشان می دهد که برای تست استفاده شده است و در مقابل هریک شما زمان پاسخ، نکات و خطاها (در صورت) را مشاهده می کنید. NameBench این امکان را می دهد که به صورت همزمان حداکثر 10 سرور DNS را مشاهده کنید.

 نحوه پیدا کردن سریعترین DNS و بهینه سازی سرعت اینترنت

گراف ها

گراف زیر میانگین و سریع ترین زمان پاسخ را برای 5 سرور برتر نشان می دهد.

 نحوه پیدا کردن سریعترین DNS و بهینه سازی سرعت اینترنت

و در آخر این گراف درصد دفعات پاسخگویی سرور را برحسب 200 میلی ثانیه اول نشان می دهد.

 نحوه پیدا کردن سریعترین DNS و بهینه سازی سرعت اینترنت

نظرات بازدیدکنندگان