راهنمای خرید کیبورد – 7 چیزی که باید هنگام خرید صفحه کلید در نظر داشته باشید!

راهنمای خرید کیبورد – 7 چیزی که باید هنگام خرید صفحه کلید در نظر داشته باشید!

راهنمای خرید صفحه کلید

بسیاری از ما روزانه مقدار قابل توجهی از وقت خود را صرف کار با سیستم های کامپیوتریمان می کنیم و به طور مداوم کلیدهای صفحه کلید را هنگام تایپ فشار می دهیم. ما امروزه از کامپیوتر برای انجام کارهای زیادی از جمله تایپ کردن پروژه های کاری، دانشجویی و غیره استفاده می کنیم و بیشترین تعامل را به کیبورد یا همان صفحه کلید داریم. پس در نتیجه می توان گفت که ما به صفحع کلید خیلی متکی هستیم. هنگامی که شما قصد دارید صفحه کلید قدیمی خود را تعویض کنید به طور طبیعی می خواهید صفحه کلیدی داشته باشید که کارکرد بهتری داشته باشد. با بررسی صفحه کلیدهای موجود در بازار متوجه خواهید شد که تنوع بسیار زیادی وجود دارد و شما نمی دانید که کدام یک از این صفحه کلیدها برای شما بهتر است ( احتمالا کیبورد قبلی شما قدیمی است و دیگر در بازار وجود ندارد). در اینجا برای کمک به شما فروشگاه نارستان 7 چیزی که باید هنگام خرید صفحه کلید بدانها توجه داشته باشید را توضیح خواهد داد تا صفحه کلیدی را انتخاب کنید که با نیازهای شما کاملا سازگاری داشته باشد.

نوع کار

انواع مختلفی صفحه کلید در بازار وجود دارد هر کدام از این صفحه کلیدها روی ویژگی های خاصی تمرکز کرده اند و برای اهداف خاصی طراحی شده اند. اولین چیزی که شما باید در نظر داشته باشید نوع کارتان است. آیا شما به دنبال یک صفحه کلید کیمینگ برای بازی کردن هستید؟ پس باید انتخاب خود را به کیبوردهای گیمینگ محدود کنید اما اگر تایپیست هستید و مدت زمان طولانی را صرف تایپ کردن می کنید باید انتخاب خود را محدود به صفحه کلیدهای ارگونومی کنید تا تجربه تایپ راحت را داشته باشید. اگر شما باید به طور مداوم با کلیدهای عددی کار کنید باید انتخاب خود را محدود به صفحه کلیدهایی که دارای کلیدهای عددی هستند محدود کنید. این نوع کار شماست که مشخص می کند چه نوع کیبوردی را باید انتخاب کنید. با انتخاب یک صفحه کلید مناسب پول شما هدر نخواهد رفت.

راهنمای خرید کیبورد – 7 چیزی که باید هنگام خرید صفحه کلید در نظر داشته باشید!

کی استروک ها ( سوئیچ ها)

کی استروک ها یا سوئیچ ها اولین چیزی هستند که هنگام خرید کیبورد باید در نظر داشته باشید. مطمئنا شما صفحه کلیدی مانند کلیدهای ماشین تحریر را نمی خواهید چونکه هم پر سر و صدا هستند و هم اینکه کار با آنها بسیار سخت است. دکمه های صفحه کلید را فشار دهید و میزان راحتی که دارید را ارزیابی کنید. اگر فردی هستید که به طور مداوم در حال تایپ کردن هستید، سر و صداهایی که از فشار دادن دکمه های صفحه کلید ایجاد می شود می تواند انها را اذیت کند پس به دنبال صفحه کلیدهای بدون سر و صدایی باشد تا لمس راحت و تایپ راحت را تجربه کنید. مکانیسمی که باعث می شود کلیدها به لمس پاسخ دهند سوئیچ ها هستند. سوئیچ های مکانیکی، سوئیچ های پلاستیکی، سوئیچ های گنبدی اصلی ترین انواع سوئیچ هستند که بیشترین استفاده را در ساخت کیبورد دارند. این سوئیچ ها حساسیت، میزان صدا و راحتی را در اختیار شما قرار می دهند در مورد انها بیشتر تحقیق کنید و یکی از آنها را برای خود انتخاب کنید.

راهنمای خرید کیبورد – 7 چیزی که باید هنگام خرید صفحه کلید در نظر داشته باشید!

سازگاری

اکثر صفحه کلیدها از طریق پورت USB به کامپیوتر متصل می شوند و پورت PS/2 تقریبا منسوخ شده است. برخلاف کیبوردهای سیمی که از طریق کابل به سیستم وصل می شدند، صفحه کلیدهای بی سیم از طریق بلوتوث به سیستم وصل می شوند. برای استفاده از کلیدهای عملکردی، اکثر کیبوردها نیاز به نصب برنامه دارند بنابراین قبل از خرید مطمئن شوید که صفحه کلید با سیستم شما سازگاری دارد یا نه.

طراحی

طراحی و معماری صفحه کلید تفاوت زیادی در تجربه محاسباتی شما دارد. براساس طراحی، صفحه کلید را می توان به صفحه کلیدهای استاندارد، گیمینگ و ارگونومی طبقه بندی کرد. صفحه کلید استاندارد رایج ترین نوع کیبورد است. امروزه صفحه کلید استاندارد علاوه بر 104 کلید دارای کلیدهای چند رسانه ای هستند. صفحه کلید گیمینگ که برای بازی ساخته شده اند علاوه بر کلیدهای چند رسانه ای دارای کلیدهای تابعی مخصوص بازی هستند.

صفحه کلیدهای ارگونومی طراحی شده اند تا دست های شما به صورت طبیعی قرار داده شوند و روی مچ دست فشار وارد نشود و حداکثر راحتی را ارائه دهد. این کیبوردها مطمئنا گران هستند اما ارزش هزینه کردن را دارند. اگر از سندرم تونل کارپ رنج می برید یک صفحه کلید ارگونومیک را انتخاب کنید.

 افرادی که از سیستم خود در تاریکی استفاده می کنند ممکن است یک صفحه کلید که دارای نور پس زمینه است را ترجیح دهند. کسانی که روی قابلیت حمل و نقل تمرکز دارند شاید بخواهند یک صفحه کلید قابل انعطاف داشته باششند تا بتوانند به راحتی ان را در کیف خود قرار بدهند و جای زیادی را اشغال نکند. برای افرادی که مستعد ریختن مایعات هستند صفحه کلید مقاوم در برابر آب در بازار موجود است.

برای افرادی که راحتی را خواستار هستند صفحه کلیدهایی طراحی شده است که دارای پد استراحت دست هستند و یا طراحی تقسیم شده دارند. برای برنامه نویسات صفحه کلیدهای که دارای طرح بندی DVORAK  است بهتر از صغحه کلیدهای دارای طرح بندی QWERTY استاندارد است. صفحه کلیدهای قابل شستشو هم برای افرادی که روی تمیزی وسواس دارند در بازار وجود دارد. بسیاری از تولیدکنندگان از ایده های هوشمندانه برای طراحی کیبوردهای خود استفاده کرده اند، یکی از این کیبوردها را مطابق با نیازهای خود انتخاب کنید.

راهنمای خرید کیبورد – 7 چیزی که باید هنگام خرید صفحه کلید در نظر داشته باشید!

کیبورد سیمی در مقابل کیبورد بیسیم

پیکربندی های سیمی و بیسیم هر دو دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. پیکربندی بیسیم باعث می شود سیم هایی که میزکار شما را اشغال می کرد را دیگر نداشته باشید اما احتمال تداخل با سایر دستگاه های بیسیم را دارد. برای بازی، کیبوردهای سیمی ترجیح داده می شوند چونکه صفحه کلیدهای سیمی دارای لگ یا تاخیر هستند که مانع از یک گیم پلی عالی می شود. صفحه کلیدهای بیسیم دارای باتری هستند و باید هر چند وقت یکبار شارژ یا تعویض شوند که خود هزینه هایی را در بر خواهد داشت. بنابراین صفحه کلیدی که بتواند هر دو تنظیمات سیمی و بیسیم را پشتیبانی کند ترجیح داده می شوند.

کلیدهای تابعی بیشتر

برای سرعت بخشیدن به کارهای شما، تعداد زیادی از صفحه کلیدهای امروزی دارای کلیدهای تابعی اضافه برای راه اندازی برنامه ها، کنترل حجم صدا، کنترل پخش موسیقی و غیره هستند. همچنین کلیدهای مدیریت انرژی، کلیدهای میانر قابل تنظیم در بیشتر اوقات بسیار کاربردی خواهند بود. برخی از صفحه کلید ها دارای یک صفحه لمسی ( برای استفاده به جای ماوس) و دسته بازی هستند.

قیمت

بسته به قابلیت هایی که صفحه کلید ارائه می دهد هر کدام از آنها می توانند قیمتی متفاوت را ارائه دهند. بدیهی است کیبوردهایی که قابلیت های بیشتری را ارائه می دهند گرانتر هستندو شما باید به دنبال صفحه کلیدی باشید که نیازهای شما را برآورده کند و هزینه آن متناسب با جیبتان باشد. شما باید هوشیار باشید و از خرید کیبوردهایی که دارای قابلیت هایی هستند که واقعا به آن نیاز ندارید صرف نظر کنید.

نظرات بازدیدکنندگان